Spojka a řadicí páka

naše kalkulačky a problémy s nimi

Spojka a řadicí páka

Příspěvekod 606_Dyk » sob 13. pro 2014 15:51:53

Ahoj, po dlouhé neaktivitě jsem se zase trochu objevil, na krátko a s nejistým pokračováním, ale slíbil jsem nějaké info o pedálu spojky a řadicí páce.

Volant 900 stupňů, sekvenční řazení a po 3 dnech užívání chybí manuální řazení. Takže vyrobit. Spojku plnil pedál brzd od leteckých pedálů. Po 2 dnech studia všeho po internetu docházím k nejjednoduššímu řešení: Joystick a jeho polohy na stisky kláves (obstarává Xpadder). Joystick: starý polofunkční Cyborg X s odebranou pružinou. V první verzi jen tak, jak je to na videu, ale už s dřevěnou kulisou řazení (video se snad zobrazuje) konec roku 2012. Druhá verze jeden přepínač (na tahače, především ETS2)cca červen 2013 a třetí verze cca červenec 2014: 2 přepínače a k nim úsekáče (protože posílat pořád stisky num čísel se když odskočím ke skype fakt nehodí). Spojka cca červen 2014. Hlavním důvodem je zachovat letecké pedály na létání a neopotřebovávat je takto. Základem je dřevěná konstrukce a merkurové převody pro lepší využití potenciometru. Elektronika jsou nedotčená střeva (pokud za nedotčení považujeme ustřižení vibračních motorků) ze starého volantu (180 stupňů). Pohyb spojky napojen na potenciometr, který dříve snímal točení volantu. PC si v obou případech myslí, že má připojeno původní zařízení.

Volant připojen vzhůru nohama tak, aby byl ve výsledku naplocho jako u autobusu.

Bonusově ještě upevnění beranů jako pod stůl (na šturma nepoužívám).

Videa
https://www.youtube.com/watch?v=T9o411vSNBc&index=1&list=UUSX1LykQ1V6oIfaKASL9Vbw
https://www.youtube.com/watch?v=cSdotOM8Z4Q&list=UUSX1LykQ1V6oIfaKASL9Vbw&index=2

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
606_Dyk
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. pro 2010 23:03:42

Re: Spojka a řadicí páka

Příspěvekod 606_Tempik » sob 13. pro 2014 19:06:27

Tyjo, ono to fakt funguje :mrgreen:
Nejlepší je na tom merkur. Někde v krabici mám taky ještě tuhle univerzální stavebnici :)
606_Tempik
Administrátor
 
Příspěvky: 204
Registrován: sob 27. lis 2010 17:49:00
Bydliště: Brno

Re: Spojka a řadicí páka

Příspěvekod 606_Dyk » sob 13. pro 2014 19:17:16

Spoustou (nepřesných) měření a odhadování se podařilo dosáhnout i toho, že jako u skutečnýho auta je potřeba zvednout patu. Nestačí to sešlápnout k zemi jako klasický pedál od volantu k PC, zachovává se ten návyk z auta. :D Že to funguje mě děsí taky... :lol:
606_Dyk
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. pro 2010 23:03:42

Re: Spojka a řadicí páka

Příspěvekod 606_Druindin » sob 13. pro 2014 20:03:48

Cože simulátor autobusu? No tak po tankách, traktorech a tirácích už chybí asi jenom hovnocuc, tak su zvědavej kdy se objeví :D
Jinak pěkný homemade udělátka. Já měl první volant a první pedály (letecké) taky z merkura. Z teho de udělat všecko :D
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
606_Druindin
 
Příspěvky: 503
Registrován: ned 11. pro 2011 22:50:44

Re: Spojka a řadicí páka

Příspěvekod 606_Dyk » ned 14. pro 2014 0:17:07

Divil by ses, ale Astragon to je firma (německá - mnohé vysvětluje), která dělá spoustu simulátorů všelijaké kvality. Nejúspěšnější je určitě zemědelák a na druhé místo bych zařadil stavební (jeřáby, bagry atd.) Existuje ale i simulátor vysokozdvižného vozíku, demolice (bourání staveb místo budování) a dokonce popelářů. Takže s tím hovnocucem nejsi daleko. Za největší perly zmiňme ještě simulátor opraváře auta, simulátor loděnice, simulátor rybaření! a poměrně známější (možná jiné studio) simulátor chirurga. O herní kvalitě a propracovanosti těch simulátoroher se moc psát nedá.

http://www.astragon.de/simulationen.html

Obecně je simulátor autobusu ještě zlatej... (V tom mnohdy šíleným výběru co existuje.)
606_Dyk
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. pro 2010 23:03:42

Re: Spojka a řadicí páka

Příspěvekod 606_JuLB » ned 14. pro 2014 14:32:20

Pekné.

To mi pripomína "prevodovku", ktorú som vyrobil k simulátoru na ATARI 800XE. Radiaca páka bola pôvodne páčka smeroviek od wartburga, prichytená stolárskou zvierkou k nohe stoličky... :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
606_JuLB
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř 23. led 2013 19:15:39
Bydliště: Košice

Re: Spojka a řadicí páka

Příspěvekod 606_Dyk » úte 16. pro 2014 22:03:58

Ještě pár přehledových z instalace celé sady udělátek:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
606_Dyk
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. pro 2010 23:03:42


Zpět na Hardware/software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron