Bojové hlášení - 1. a 2. srpen

Jen reporty!

Bojové hlášení - 1. a 2. srpen

Příspěvekod 606_Tclaw » stř 03. srp 2011 11:04:24

Na žádost Allliteho, přinášíme další čerstvé zprávy z našich bojů. :D


Věc: Hlášení o bojové činnosti
Čas: cca 19:00 – 21:30 SEČ, 1. - 2. srpna 2011
Místo: Tobruk, Libye; severní Bavorsko, Německo; kanál La Manche
Stroje: Spitfire Vc, Beaufighter mk.I, P-40, Hurricane mk.IIc, Tempest mk.V, Spitfire IXc

Dne 1. srpna se opět sešli piloti 606. Sqn k bojovému letu. Starým (mladým) vedoucím byl opět jistý F/O Vočko, známý zejména svou skromností, druhým členem byl P/O Alllite, známý jako stíhač pro kterého je 10 sestřelů málo a čerstvě povýšený Sgt. Tclaw, známý pro svou tichou a málomluvnou povahu.
Boje se tentokráte přenesly do severní Afriky a tak naši piloti, přicházejíce z velbloudích dostihů, zanechaly své dopravní prostředky na kraji letiště. Vočko i Alllite přijeli na velbloudech, nicméně Tclaw, v domění že bude šetřit životní prostředí, jel na jednom hrbu, tedy dromedárovi. Při jeho koupi však zřejmě nedomyslel systém posedu, který u velbloudů byl mezi hrby, nicméně u dromedára... Tclaw po namáhavém dojezdu poznamenal jediné: „to byla blbost“.
A tak zatímco Vočko i Alllite usedali do svých strojů, Tclaw si postavil ještě několik báboviček z písku a teprve poté, spokojen se svou prací, zamířil ke svému Spitfiru.
Protože cíle byly vzdálené několik minut letu podél pobřeží, rozhodl se Vočko pro bombardování a zbývající členové uskupení mu poskytli stíhací ochranu. Uskupení k cíli vedl Vočko sám, protože tak složitých navigačních schopností, které cesta k cíli vyžadovala, nedosahoval nikdo jiný. Nad cíli zaznamenal Vočko úspěchy, kdy jednu válečnou loď zle poškodil, několik protiletadlových člunů potopil a ještě množství menších cílů potrápil, než ho bohužel dostala protiletadlová palba. Mezitím se Alllite a Tclaw potýkali se stíhači protivníka, kde se jednomu podařilo poškodit kormidlo Tclawa. Ten však za pomoci Alllita přežil a mohl pokračovat nadále v boji. Stalo se tedy, že oba piloti, několikrát ještě napadení při zpáteční cestě, přeci jen přežili.
Poté si všichni, velmi rozumně, vybrali stíhačky a jali se podniknout menší sweep. Ten skončil však neslavně, neboť Tclaw, zřejmě připomínající, precizností s kterou zvládal svůj stroj, německou pilotáž a pilota, byl napaden jedním ze zuřivých a s největší pravděpodobností i slepým spojeneckým pilotem. Ten se nemýlil a Tclaw, ač nerad, musel z letounu ven. „To byla blbost“ byla první Tclawova slova po dopadu.
Mezitím se Vočko s Alllitem statečně bili. Získali na svoje konto několik sestřelů, a tak můžeme shrnout výsledky tohoto dne, protože se nadále nic zvláštního nestalo. Každý z pilotů si připsal alespoň jeden sestřel a přitom byla míra přežití příjemně vysoká, tudíž úspěch každým coulem.

Dne 2. srpna se nad bojištěm v severním Bavorsku sešli P/O Alllite, vedoucí uskupení a nenasytný stíhač a Sgt. Tclaw, asi stíhač.
Protože byly již všechny místní klobásky se zelím snězené a nic jiného k jídlu, nezbylo našim statečným pilotům, než se opravdu vydat do vzduchu. K tomu jim posloužily výkonné Tempesty, jež je dovedly již po pár minutách letu do první šarvátky. Hned z počátku utrpěl Tclaw menší zranění, nicméně netknutý letoun ho nezklamal a tak mohl k zemi poslat prvního protivníka. Obdobně na tom byl i Alllite, který toho dne sestřeloval ve velkých počtech. Místy to toho dne připomínalo i krmení velkého hada, kterému do výběhu (hadi však nemají nohy, jedná se o slovní hříčku, pozn. redakce) vhodí krmnou myš.
V několika dalších letech se našim pilotům tolik nedařilo a tak Alllite zaznamenal zhruba jen 4 sestřely za tři vzlety, Tclaw za stejný počet vzletů jen jeden.
Poté ale přišel významný let, kdy se naše dvojice, po menší šarvátce, při které Alllite poškodil vinou konstrukčních nedostatků své letadlo a padl k zemi, stejně tak jako jeho protivník. A tak zůstal Tclaw sám oproti dvojici nepřátelských Bf 109. Následující události Tclaw nechtěl zmiňovat, jeho skromnost mu to totiž nechtěla dovolit a úpěnlivě nás prosil slovy: „koukejte tam dát všechno pitomci, klidně i přehánějte!“. Abychom pokračovali – strhl se zuřivý, asi čtyřminutový (dle Tclawa hodinový a s dvacítkou nepřátel, pozn. redakce), manévrový boj, při kterém se Tclaw snažil nepustit si ani jedno Bf dost blízko za svůj ocas a čekal na spěchajícího Alllita, který dostával ze svého stroje i to, co v něm nebylo, aby mu ze zlé situace pomohl. Než ten však dorazil, podařilo se Tclawovi jednoho z protivníků vymanévrovat tak, že ten při příliš utažené zatáčce propadl a zahynul. Tclaw k němu poznamenal výstižně: „to byla blbost“.
Druhé Bf začínalo také zaostávat, když mu však na pomoc přiletěl další Messerschmitt. Naštěstí však byl Alllite, jež toho dne byl snad všude, a několik dalších spojenců na blízku a stále ještě se bránícímu Tclawovi pomohli. Tomu se dostalo pochvaly i ze strany protivníka, kdy před ním jeden ze zúčastněných smeknul a poznamenal, že 10 modrých bylo krátkých na červeného. A protože ani Alllite ani Tclaw nebyli poškozeni, podnikli ještě menší výlet k několika šarvátkám, kde si Alllite připsal další přibližně 3 sestřely a Tclaw jeden. Poté se oba bezpečně vrátili na základnu.
Následující bojiště vrátilo oba piloty do Anglie, odkud odstartovali se Spitfiry k letu nad nepřátelské území. Alllitemu se nad kanálem, po zhruba pětiminutovém pronásledování, podařilo těsně nad hladinou sestřelit nepřátelský Focke-Wulf 190 za pomoci jen dvou až tří kratičkých dávek a nad francouzským pobřežím ještě jednoho z protivníků a tak svůj účet toho dne završil na 12 sestřelů, které okomentoval slovy „aspoň deset, no“ (počty sestřelů odpovídají, stejně jako komentář - zřejmě jen zmatení v důsledku velké radosti, pozn. redakce). Tclaw celkem 3 a tak skóre našich pilotů bylo aktivní 15:8. Z celého dne si naší piloti odnesli velmi dobré pocity.Kancelář 606. Sqn RAF
Naposledy upravil 606_Tclaw dne stř 03. srp 2011 12:43:57, celkově upraveno 1
Nežijeme věčně. Jsme věční svými činy.

Obrázek
Uživatelský avatar
606_Tclaw
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte 08. úno 2011 18:46:05

Re: Bojové hlášení - 1. a 2. srpen

Příspěvekod 606_Alllite » stř 03. srp 2011 11:47:54

jen upřesním , že jsme 2. srpna ve spolupráci s 606_Tclawem sestřelili 15 letadel 10+2+3 8-)
zde je to černé na bílem

za mapu Nordbayern A+T 10 + 3
za mapu Channel 43 A +T 2 + 0
http://www.warbirdsofprey.org/Stats_Pag ... p?id=14617
http://www.warbirdsofprey.org/Stats_Pag ... p?id=49262
606_Alllite
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 29. lis 2010 8:19:00

Re: Bojové hlášení - 1. a 2. srpen

Příspěvekod 606_Tclaw » stř 03. srp 2011 12:44:26

Vše snad opraveno. :D
Nežijeme věčně. Jsme věční svými činy.

Obrázek
Uživatelský avatar
606_Tclaw
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte 08. úno 2011 18:46:05


Zpět na Reporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron