O nás
     

  Perutě s číslem 600 a vyšším byli ve skutečné válce perutě dobrovolníků, kteří se sami starali o svůj výcvik i nákup válečného materiálu. Tyto letky byly, alespoň z počátku, výsadou „vyšší“ společnosti a často se jednalo o regionální letky, hlásící se k jednotlivým městům či hrabstvím. Po vypuknutí války se však i některé z těchto letek plně zapojily do vzdušných bitev po celé Evropě, Středomoří, Africe i Asii. Již v prvních měsících války byly některé z nich přesunuty do Francie, kde získávaly bojové zkušenosti. V bitvě o Británii pak sehrály po boku ostatních letek významnou roli a své právoplatné postavení v řadách RAF dokazovaly až do samotného konce války.

 Na jejich reálném historickém základu si můžeme postavit alternativní letky a nemusíme se bát, že budeme porušovat ať již výzbrojní řád opravdových letek dané doby, nebo ještě hůře - že nebudeme dělat ostudu skutečným pilotům skutečných letek, pokud se nám nebude virtuálně dařit.

 I přes odvolávání na dobrovolnickou činnost však udržujeme snahu o teamovou hru pod jednotným velením, byť i nadále zůstáváme letkou demokratickou, kde se snažíme najít kompromisy pro každého člena vlastní letky.

 

 

  Díky alternativní historii, kterou nám prostředí hry přináší, si můžeme v případě chuti nebo potřeby sednout do stíhacích letounů britské RAF, i do amerických středních a těžkých bombardérů, které byli RAF ve skutečné válce zapůjčeny. Převážně sloužíme ve stíhacích a bitevních strojích nad evropským bojištěm, ale občasné převelení do Afriky či Pacifiku není výjimkou. 

 
 

Úvod

O nás

Roster

Nábor

Žvanírna

Fórum

Odkazy

Kontakt